Marysia Ruchała #równiepiękni

Marysia urodziła się z Zespołem Downa i wadą serca.Na swoje pierwsze urodziny Marysia dostała najwspanialszy prezent – naprawione serduszko  🙂
Patrząc na jej rozanieloną buzię mamy wrażenie, że to był tylko zły sen. Dopiero widok blizny uświadamia nam ile Ona już przeżyła. Mimo trudnych doświadczeń uśmiech nie schodzi jej z twarzy, jest pogodna i ufna.
Teraz biega skacze i tańczy z najlepszymi rehabilitantami na świecie ze swoimi braciszkiem i kochana siostrą.
Świat, z którym przyszło nam się zetknąć, dzięki Marysi sprawił, że nauczyliśmy się widzieć, nie tylko patrzeć.
Widzieć, że choroba i cierpienie może dotknąć każdego, ale nawet pomimo trudnych doświadczeń możemy być szczęśliwi, pewni siebie i spełnieni.
Ważne, by nie ustawać w dążeniu do celu i otworzyć się na innych ludzi. To dzieki Marysi poznaliśmy wspaniałych prawdziwych przyjaciół.
Czynienie dobra umacnia.
Ze zwykłej mamy stałam się Super Mamą, potrafię wyzwolić w sobie niespożyte pokłady energii i siły, o które sama dotychczas bym siebie nie podejrzewała. To dla Niej pokonaliśmy słabości. Nasze dziecko nieustannie toczy bój o sprawność i zdrowie, pokazując nam, że nie ma rzeczy niemożliwych.
Zespól Downa to wada genetyczna, która będzie jej towarzyszyć przez całe życie.

Nie martwcie się to nie jest zaraźliwe, ale z tym ju z nic nie da się zrobić  🙂 bo kto się oswoi ten się nie boi.
Przełamując bariery udowadnia , że odmienność to nie powód do wstydu czy lęku.
Niestety bez wsparcia różnorodnych terapeutów, rehabilitantów, logopedów i lekarzy start w przyszłość będzie trudny.
Zachęcamy do przekazania darowizny na wsparcie jej rozwoju.
Nie bój się dobro siej.

Jak pomóc ?
wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe
Stowarzyszenie SURSUM CORDA