Dominik Hajduk #równiepiękni

Dominik to pogodny 13 latek, który nie lubi mówić o swojej chorobie. Uważa się za zdrowego i nie przyjmuje do wiadomości swoich ograniczeń.

2 lata temu Dominik nagle zemdlał. Po przewiezieniu go do szpitala i uzyskaniu wyników badań okazało się, że chłopak cierpi na wodogłowie normotensyjne. Potrzebna była natychmiastowa operacja wstawienia zastawki regulującej ciśnienie w głowie, żeby uratować mu życie.

Dominik przeszedł szereg operacji, w wyniku których pojawiły się komplikacje w postaci wystąpienia krwiaków podtwardówkowych, przez które między innymi nastąpił paraliż lewostronny.

Po kilku miesiącach w szpitalu okazało się, że wodogłowie wywołał guz blaszki czworaczej.

W wyniku zbyt dużego ciśnienia wewnątrz czaszkowego doszło do rozerwania nerwów wzrokowych, a w konsekwencji do choroby zwanej Atrofią.

Wzrok Dominika wciąż się pogarsza, dlatego rodzina chłopca ma nadzieję na to, że z pozyskanych tutaj funduszy będzie można również zakupić pakiet rehabilitacyjny oczu do użytku domowego, którego koszt znajduje się w granicach ok 5000zł.

Miesięczny koszt rehabilitacji chłopca to ok 1000zł.

Zapraszamy do wsparcia finansowego poprzez portal zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/dla-dominika